Holosun 509T-X2 FDE
  • Holosun 509T-X2 FDE
  • Holosun 509T-X2 FDE
  • Holosun 509T-X2 FDE

Holosun 509T-X2 FDE

581,00 €
Brutto

Kolimator Pistoletowy Holosun 509T-RD-X2 FDE.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Ten produkt należy to linii celowników kolimatorowych Holosun o podwyższonej jakości, przeznaczony dla najbardziej wymagających warunków polowych i służbowych. Holosun 508T-X2 ma oznaczenie IPX (współczynnik odporności na zamoczenie) o wysokoci 8, dyzo wyższy niż zwykle spotykany w produktach Holosun IPX 67. Oznaczenie „T” w nazwie wskazuje, że do jego budowy użyto tytanu zamiast najczęściej wykorzystywanego aluminium. 

Funkcja „shake awake” powoduje, że kolimator automatycznie się wyłącza, jeżeli pozostanie w bezruchu przez kilka minut i natychmiastowo się uruchamia przy wykryciu nawet minimalnego ruchu. Rekomendujemy jednak, aby wyłączać kolimator, kiedy nie jest używany. 

Dodatkowo model 509T-X2 ma zamknięty emiter, oznacza to, że dioda LED odpowiedzialna za generowanie wiązki lasera do punktu celowniczego jest zupełnie zakryta, chroniąc emiter przed zabrudzeniami. Oraz negatywnym działaniem otoczenia i warunków atmosferycznych. Model 509T-X2 w zamyśle producentów ma konkurować z kolimatorem Aimpoint ACRO. 

Holosun 509T-X2 ma bardzo szerokie wsparcie ze strony ze strony innych firm które oferują różnego rodzaju dodatkowe akcesoria do tego kolimatora takie jak różne montaże na szyny Picatinny, montaże do celowników LPVO (Biegowek), osłony, itp. Wskazuje to, że celownik cieszy się dużą popularnością i ma opnie niezawodnego i wytrzymałego. 

Wraz z kolimatorem dołączone są wszystkie elementy niezbędne do montażu kolimatora. Rekomendujemy użycie kleju anaerobowego Locktite 243 na wszystkich śrubach oraz montaż bezpośrednio do zamka wyciętego pod odpowiedni ślad kolimatora (bez płytki montażowej). Holosun 509T-X2 ma własny rodzaj dedykowanego śladu montażowego typu jaskółka i mocowany jest bez użycia standardowych śrub za pomocą jednej śruby zaciskowej, podobnie jak kolimator Aimpoint ACRO. 

Jak działa tryb solarny? 

Prefiks „C” w nazwie kolimatora informuje o tym, że jest on wyposażony w panel solarny. Panel ten, nie działa jednak w sposób, jaki mogłoby się wydawać. 

W trybie solarnym jakość kropki automatycznie dostosowuje się do namulanego oświetlenia w naszym otoczeniu. Jeżeli brakuje energii z panelu solarnego, kolimator zaczyna pobierać moc z baterii. W praktyce tryb solarny powoduje, że wyświetlony punkt celowniczy jest dość słabej jasności i zalecamy wyłączenie tego trybu i prace wyłącznie na baterii. 

Jakie są różnice między Holosun EPS i Holosun 509T? 

- EPS jest wykonany z Tytanu, 509T jest z tytanu.

- EPS jest lżejszy.

- EPS ma bardziej uniwersalny montaż na zmodyfikowanym śladzie RMS, jednocześnie, jest nieco mniej odporny przez wykorzystanie do montażu śrub.

- EPS jest niżej osadzony na montażach, przez co łatwiej używać mechanicznych przyrządów celowniczych.

- EPS w zestawie ma aluminiowa płytkę montażową a 509T-X2 ma w zestawie płytkę ze stali.

Jakie są różnice między 508T-X2 a 509T-X2?

- 508T-X2 ma otwarty emiter punktu celowniczego, 509T-X2 ma zamknięty emiter.

- 508T-X2 ma popularny ślad montażowy w stylu RMR, 509T-X2 ma dedykowany własny montaż w stylu jaskółka bez użycia pionowych śrub montażowych.

- Okno celownicze 508T-X2 jest niżej osadzone na zamku pistoletu, 509T-X2 jest stosunkowo wyzsze co utrudnia korzystanie ze standardowych przyrządów mechanicznych. Jeżeli wymagane jest korzystanie z mechanicznych przyrządów celowniczych, powinny być one podwyższone takie jak lub wyższe od tych dedykowanych to używania z tłumikami.

Zobacz także